Regały wspornikowe – wydajne rozwiązanie dla magazynu
Regały wspornikowe to skuteczny sposób na optymalizację przestrzeni magazynowej. Warto poznać ich kluczowe cechy i parametry, by móc wykorzystać je jak najlepiej.
Dlaczego regały wspornikowe i skuteczność funkcjonowania magazynu to tak istotne kwestie?
Polska to państwo, w którym przemysł związany z przetwórstwem materiałów dłużycowych ma ogromne znaczenie. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że nasz kraj stanowi europejskie zagłębie meblarskie – nasze firmy z tego sektora tworzą wysokiej klasy produkty, które z powodzeniem konkurują z markami z całego świata. Z jednej strony oznacza to spory potencjał i sprawia, że przedsiębiorstwa mogą zyskać większe zaufanie wśród klientów ze względu na sam fakt konstruowania mebli w Polsce. Z drugiej jednak wiąże się to także z większą odpowiedzialnością i naciskiem na skuteczną realizację zadań.
Wydajna logistyka i stworzenie silnego, sprawnego łańcucha dostaw to kluczowe kwestie dla sprzedaży produktów w XXI wieku. Konsumenci oczekują rozwiązań dostępnych natychmiast – by umożliwić szybką produkcję i wysyłkę, konieczne jest dostarczenie materiałów w odpowiednio krótkim czasie. W tym celu warto zwrócić uwagę na optymalizację przestrzeni magazynowej, która jest w stanie zwiększyć konkurencyjność każdego przedsiębiorstwa, umożliwiając szybszą realizację zamówień i sprawniejszą wysyłkę.
Regały wspornikowe i pokrewne rozwiązania magazynowe to szansa na wyróżnienie się spośród innych wytwórców materiałów dłużycowych i pochodnych produktów. To także sposób na poprawę bezpieczeństwa przestrzeni magazynu oraz uniknięcie kosztów związanych z utratą ładunku w wyniku jego uszkodzenia. Rozwiązania tego typu stanowią wsparcie dla firmy w wielu aspektach – zarówno pod względem zwiększenia zysków, jak i korzyści dla samych pracowników. Przyjrzyjmy się im więc dokładniej i sprawdźmy, dlaczego to właśnie regały wspornikowe są coraz częściej wybierane w magazynach zajmujących się obsługą materiałów dłużycowych.
Regał wspornikowy – cechy i parametry
Regały wspornikowe są nazywane także regałami dłużycowymi. Podstawowy podział rozróżnia wersje jedno- i dwustronne. Tego typu produkty są wykorzystywane do magazynowania profili, desek, płyt meblowych i innych materiałów o specyficznych wymiarach. Ich konstrukcja zapewnia łatwy dostęp do całego ładunku i zwiększa przejrzystość magazynu. Całość składa się z dwóch głównych elementów: słupa i przymocowanych do niego wsporników. Słupy są rozstawione na długości całej przestrzeni magazynowej i mogą być wyposażone w kilka wsporników. Na pojedynczym wsporniku może znaleźć się ładunek o masie sięgającej nawet 2 ton. Regały wspornikowe wykonuje się z różnych materiałów; powszechnym rozwiązaniem są profile gorącowalcowane IPE.
Jednym z ważniejszych aspektów użytkowania regałów wspornikowych jest fakt, że można je zastosować w praktycznie dowolnej przestrzeni magazynowej. Są one proste do wdrożenia, a dodatkowo charakteryzują się korzystną ceną.
Skuteczność systemu magazynowego z regałami wspornikowymi
Regały wspornikowe pozwalają na przechowywanie materiałów w bardzo przejrzysty sposób, lecz to nie jedyna zaleta. Bezpieczeństwo ładunku to kolejny ważny element użytkowania przestrzeni wyposażonej w takie rozwiązanie. Obsługa przestrzeni magazynowej, w której znajdują się regały, jest znacznie prostsza i wygodniejsza, dzięki czemu kadra może skupić się na kluczowych zajęciach. Szczegółowe korzyści mogą się różnić pomiędzy poszczególnymi magazynami; warto zatem ocenić na własną rękę, czego potrzebuje dana przestrzeń i ustalić z producentem regałów, jakie rozwiązania należy wdrożyć.
Regały wspornikowe – cena
Cena regałów wspornikowych to jeden z ich głównych atutów. Ciężko jednak podać dokładne wartości, jako że na koszt wpływa wiele różnych aspektów. Znaczenie ma tutaj między innymi udział przestrzeni magazynowej do zagospodarowania, nośność wsporników oraz liczba słupów, jaka ma się znaleźć w danym magazynie. Do tego dochodzą czynniki takie jak wykorzystywane materiały czy koszt wdrożenia regałów przez firmę zewnętrzną. Nawet po uwzględnieniu wszystkich tych kwestii regały wspornikowe stanowią jednak jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań usprawniających pracę magazynu.
Najnowsze komentarze