Pages Menu

Categories Menu
Busy za granicę - jaką firmę wybrać?
Wybierając się za granicę do pracy, czy też w celu odwiedzenia swoich bliskich, z pewnością zastanawiasz się, na który środek transportu się zdecydować. Niektórzy preferują podróż
Transport drogowy ustawa. Regulacje prawne związane z transportem drogowym. Transport drogowy PKD
Transport jest jedną z najprężniej się rozwijających gałęzi gospodarki, mimo, że towarzyszy ludziom od początku cywilizacji.
Organizacja transportu – czy warto skorzystać z usług firmy logistycznej?
Firmy logistyczne posiadają duże doświadczenie w organizowaniu i realizacji procesu transportowego, który składa się z wielu etapów. Ich właściwe
Wynajem aut ciężarowych i samochodów dostawczych, Wynajem autolawet mazowieckie Warszawa
Warszawa jest miastem, w którym działalność prowadzi najwięcej firm z kapitałem polskim i zagranicznym. Mazowieckie to region, który
Serwis samochodowy - auto serwis: nabijanie klimatyzacji w Szczecinie
Właścicielom aut zawsze będzie potrzebny serwis samochodowy. Jest to system usług, z którego mogą korzystać wszystkie typy samochodów, chociaż najlepiej
Polska na tle Europy - transport drogowy. Transport drogowy w Polsce statystyki, Transport drogowy w Europie statystyki
Trudno wyobrazić sobie świat bez transportu. Towarzyszy on ludziom od samego początku cywilizacji
Transport w Europie - jak to ugryźć?
Transport towarów to dział gospodarki zajmujący się świadczeniem usług w zakresie przewozu różnych produktów. Obejmuje odpłatne przewożenie ładunków z jednego punku do miejsca docelowego.

Posted by on lis 25, 2020 in Transport |

Jak przewieźć psa za granicę?

Jak przewieźć psa za granicę?

Kiedy chcemy przekroczyć granicę krajów Unii Europejskiej znajdujących się w strefie Schengen, to nie mamy większych problemów. Od chwili kiedy umowa weszła w życie, czyli 1995 roku, kontrola paszportowa wewnątrz strefy została zniesiona. Dzięki temu możemy swobodnie przemieszczać się do innych krajów.

Czy przepisy te odnoszą się także do naszych zwierząt?

Niestety nie. Kiedy mamy zamiar przetransportować naszego pupila do innego kraju w UE, musimy spełnić niezbędne warunki formalne.W przeciwieństwie do nas pies, czy inne zwierzę domowe musi mieć aktualny paszport.

Jak możemy wyrobić paszport dla psa?

W celu wyrobienia paszportu dla zwierzęcia powinniśmy udać się do najbliższej placówki weterynaryjnej, która posiada odpowiednie uprawnienia. Czy posiada takie, możemy sprawdzić na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wyrobienia takiego dokumentu to kwota około 100 złotych.

Oczywiście aktualny paszport, to nie jedyny warunek, jaki musimy spełnić. Niezwykle ważne jest także zaszczepienie pieska przeciwko wściekliźnie.Powinniśmy także oznaczyć pupila wszczepionym chipem albo specjalnym tatuażem. Pamiętajmy też, że nie możemy przewozić szczeniaków poniżej trzeciego miesiąca życia.Dla tak młodych piesków długa podróż mogłaby okazać się zbyt dużym wyzwaniem.

Kiedy już uporamy się z wszystkimi warunkami formalnymi, powinniśmy odpowiednio przygotować samochód do transportu. Pies nie powinien rozpraszać kierowcy podczas jazdy. Dlatego, kiedy przewozimy bardzo aktywnego psiaka, powinniśmy rozważyć umieszczenie go w odpowiednim transporterze, przeznaczonym do przewozu zwierząt. Poza tym pamiętajmy, że podczas długiej podróży zwierzę powinno mieć zapewnioną wygodę, oraz stały dostęp do wody. Ponadto podczas transportu koniecznie róbmy regularne postoje, przeznaczone na krótki spacer.

Kiedy czeka nas długa trasa, z pewnością rozsądnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnego przewoźnika. Firmy wyspecjalizowane w tego rodzaju usługach oferują nie tylko transport psów na terenie Unii Europejskiej, w ich ofercie znajdziemy także przewóz psa do Anglii, Szwajcarii, czy Norwegii.