Pages Menu

Categories Menu
Dlaczego busy są najwygodniejszym sposobem na dojazd do Niemiec?
Podróżowanie do Niemiec z Polski autobusem oferuje szereg korzyści, w tym niedrogie bilety, wygodne siedzenia, klimatyzację i WiFi. Autobusy stanowią idealny
Transport mebli - przeprowadzki w Bytomiu
Przeprowadzki prawie zawsze są stresujące dla osób, które zmieniają miejsce zamieszkania. Najczęściej stres ma związek ze strachem przed zniszczeniem mienia podczas transportu
Transport morski – jak wybrać firmę zapewniającą tę usługę?
Przewóz morski odznacza się specyficznymi wymaganiami. Dlatego jego prawidłowa realizacja wymaga fachowego podejścia. Jeśli chcesz przetransportować cenne ładunki
Regały magazynowe. System, który umożliwi optymalizację przechowywania w Twoim magazynie
Czym są regały magazynowe?
Regały magazynowe to półki, które służą do przechowywania przedmiotów, które należy przechowywać w magazynie.
Aplikacje do zarządzania dostawami - firma spedycyjna, spedycja międzynarodowa - cennik
Nie każda firma dysponuje własnym transportem - na przykład nie ma potrzeby posiadania własnej floty w sytuacjach gdy ma się do czynienia
Ile idzie paczka z USA do Polski?
USA to bardzo popularny kierunek polskich zakupów internetowych. Wszystko dlatego, że na amerykańskim rynku wielokrotnie można znaleźć produkty, które w Polsce są bardzo trudno dostępne
Transport ponadgabarytowy – przegląd firm
Organizacja transportu ponadgabarytowego wiąże się z wypełnianiem ogromnej ilości dokumentów, składaniem papierów, które w efekcie będą skutkować pozwoleniem na odbycie takiej

Posted by on lis 14, 2019 in Transport |

Składowanie i przechowywanie materiałów dłużycowych

Składowanie i przechowywanie materiałów dłużycowych

Obecnie najbardziej wymagającym rodzajem towaru do przechowywania w naszych magazynach są materiały dłużycowe, takie jak: tarcica, wiązary dachowe, rury PCV, meble, profile stalowe, czy profile aluminiowe. Dlatego na rynku popularność zyskały regały wspornikowe, których specjalna konstrukcja przeznaczona jest właśnie do składowania wszelkiego rodzaju dłużyc i dostarcza dodatkowe możliwości wykorzystania przestrzeni magazynowej i ułatwienia pracy z towarem.

Regały magazynowe składają się z wysokich słupów nośnych kotwionych do posadzki oraz z przytwierdzonych do nich poziomych wsporników, które mogą znajdować się po jednej lub obu stronach słupów, co umożliwia adekwatne obciążenie konstrukcji i zapobiega przewróceniu się regału pod ciężarem składowanego materiału (jeśli byłby on wyjątkowo ciężki). Użycie wsporników z dwóch stron wpływa również na oszczędność miejsca w magazynie.

Regały magazynowe z najlepszych materiałów

Materiałem używanym do produkcji regałów wspornikowych jest najlepszej jakości stal walcowana. Jest to materiał trwały i przy ewentualnych uderzeniach odkształca się sprężyście, a następnie odzyskuje swój odpowiedni kształt, dzięki czemu użytkowanie regałów jest bezpieczne przez wiele lat, nawet przy sporym obciążeniu.

Regały wspornikowe bez większego problemu można dostosować do do konkretnego magazynu i składowanych w nim materiałów. Dobrze rozplanowane rozstawienie wsporników i słupów ułatwia gospodarowanie przestrzenią magazynu oraz przyspiesza proces przyjęcia i dystrybucji towaru. Nie ma problemu z obsługą regałów za pomocą wózków widłowych a dostęp do poszczególnych jednostek składowych jest bardzo dobry. Odpowiednio dopasowane regały wspornikowe minimalizują także ryzyko powstania strat materiałowych co również ma pozytywny wpływ na finanse przedsiębiorstwa.

Składując czy magazynując towar, który nie potrzebuje specjalnej ochrony przed wilgocią możemy zdecydować się na zakup ocynkowanych regałów wspornikowych, które bez problemu mogą być umieszczone poza budynkiem magazynu, na wolnym powietrzu.

Możemy wyróżnić dwa sposoby mocowania wsporników. Pierwszy z nich polega na solidnym przykręceniu ich za pomocą twardych śrub, które są w stanie utrzymać wspornik nawet z bardzo dużym ciężarem. Drugi sposób to zawieszanie wsporników na haki, które są kute do podstawowej konstrukcji.

Podział regałów wspornikowych

Możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje regałów wspornikowych: lekkie oraz ciężkie.

Regały rodzaju typu lekkiego przeznaczone są do składowania materiałów długich, które jednak nie ważą zbyt dużo, jak np. drewniane belki, rury czy różnego rodzaju długie elementy wykonane z tworzyw sztucznych. Jednostronne lekkie regały wspornikowe możemy ustawić przy ścianach lub na początku magazynu. Dostęp do materiałów mamy wówczas z jednej strony. W przypadku regałów dwustronnych dostęp do towaru mamy z obydwu stron i możemy swobodnie manewrować pomiędzy nimi za pomocą specjalnych wózków widłowych. Spotęgujemy w ten sposób przestrzeń składową magazynu. Ponadto na naszych regałach magazynowych wspornikowych da się układać towary jeden na drugim nie ograniczając jednocześnie dostępu do poszczególnych partii co także pomaga zaoszczędzić miejsce w magazynie.
Regały rodzaju typu lekkiego mają konstrukcję modułową, dzięki której możemy w każdej chwili zmienić ich konfigurację, nawet jeśli planujemy zaawansowaną rozbudowę magazynu. Również wysokość ramion możemy w dowolnym momencie zmodyfikować.

Dodatkowo możemy wyposażyć regały w stalowe ograniczniki, których zadaniem jest zapobieganie zsunięciu się towarów z regału. Warto przemyśleć zakup ograniczników jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników oraz przechowywanych produktów.

Regały wspornikowe ciężkie używane są do magazynowania ciężkich towarów, takich jak meble, listwy, metalowe profile czy materiały budowlane. Te regały skonstruowane są tak, aby nie ograniczały możliwości manewrowania długim towarem, również tym o nieregularnym kształcie. Są one bardzo stabilne i podobnie jak w przypadku regałów lekkich można je dowolnie konfigurować i dopasowywać do naszych potrzeb regulując wysokość ramion, ich liczbę czy rozmieszczenie po jednej lub dwóch stronach słupa. Ponieważ wysokość słupów także może być dowolna to pozwalają one na wykorzystanie pełnej wysokości magazynu, dzięki czemu możemy optymalnie zapełnić dostępną przestrzeń towarem. Chcąc dodatkowo spersonalizować zamówienie możemy pomalować regały na wiele kolorów.

Regały wspornikowe dobrane do potrzeb klienta

Warto przed zakupieniem wyposażenia magazynu skontaktować się z doradcą, który dobierze odpowiednie regały uwzględniając dostępną przestrzeń, rodzaj składowanych materiałów oraz posiadane już sprzęty do obsługi magazynu (np. wózki widłowe). Możliwości jest bardzo wiele ale gdy wybierzemy te najbardziej odpowiednie dla nas uda nam się zaoszczędzić sporo miejsca i czasu roboczego a co za tym idzie – pieniędzy.