Transport

4 cechy najlepszego partnera w branży TSL

Jak wybrać najlepszego partnera w branży TSL? 4 ważne wskazówki

W wielu krajach otwierają się nowe możliwości dla polskich przedsiębiorców. Wejście na nowe rynki wymaga stosownych przygotowań, również w zakresie transportu, spedycji i logistyki. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze partnerów biznesowych w tej branży!

  • Rozbudowany tabor z osprzętem pozwala na przewóz różnorodnych towarów, zawsze w zgodzie z wymaganiami i na czas.
  • Aktywna obecność w wielu krajach dobrze świadczy o możliwościach potencjalnego partnera TSL.
  • Ofertę firm TSL mogą uzupełniać dodatkowe usługi, np. magazynowania lub serwisu.
  • Przy podejmowaniu decyzji warto uwzględnić czas działania firmy i opinie wcześniejszych klientów.

1. Duża flota pojazdów przystosowanych do transportu różnorodnych ładunków

Efektywny łańcuch dostaw wymaga terminowości i niezawodności. Każdy towar ma ściśle określone wymagania względem metod transportu – a prawne restrykcje w tym zakresie mogą się różnić w poszczególnych krajach na trasie. Partner TSL powinien być elastyczny w zakresie udostępnianych ciągników siodłowych i naczep, a zarazem solidny w dotrzymywaniu zobowiązań. Duży tabor, regularny serwis i znajomość obowiązujących norm są konieczne do wywiązywania się z podejmowanych zadań. Na indeka.pl znajdziesz doskonałe przykłady tego, jak sprawnie może działać zarządzanie flotą z kilkuset pojazdów. Wykorzystują je branże:

  • FMCG;
  • automotive;
  • meblarska;
  • HiTech;
  • budowlana i wiele innych.

2. Obecność na najbardziej wymagających rynkach

W Europie podmioty z branży TSL muszą spełniać wyśrubowane wymagania, by swobodnie poruszać się po kontynencie i realizować zlecenia. O kondycji i pozycji potencjalnego partnera wiele powie liczba etatowych pracowników oraz krajów, w których dysponuje potrzebną infrastrukturą. Duża liczba kierowców, spedytorów i innych specjalistów z odpowiednim stażem i kwalifikacjami bezpośrednio przekłada się na zakres możliwości oraz jakość świadczonych usług.

3. Oferowanie dodatkowych, przydatnych usług

Kompleksowa obsługa ładunków to podstawa, ale nie wszystko – koronnym przykładem może być udostępnianie przestrzeni magazynowej. Jeżeli partner TSL umożliwia bezpieczne składowanie i przechowywanie towarów (krótko- i długoterminowe) w wielu punktach, będzie łatwiej o optymalizację procesów powiązanych z przepływem ładunków. Ponadto przy łączeniu usług niejednokrotnie można liczyć na korzystniejsze warunki finansowe całej współpracy.

4. Lata doświadczeń i pozytywne referencje

W branży TSL panuje olbrzymia konkurencja, sporo podmiotów zmaga się z problemami kadrowymi. Firmy, które działają i rozwijają się od kilkudziesięciu lat, są pewniejszym wyborem – zdobyły cenne know-how i wiedzą, jak sobie radzić podczas rozmaitych sytuacji kryzysowych. Doświadczony partner często pozwala uniknąć podstawowych błędów przy zagranicznej ekspansji (bo sam już to przerabiał lub pracował z podobnym klientem) lub zminimalizować szkody spowodowane rozmaitymi pomyłkami. A zweryfikowane rekomendacje innych kontrahentów to najlepsza wizytówka firmy.