Pages Menu

Categories Menu
Taxi bagażowe - bagażówki do wynajęcia w Katowicach, Legnicy i Gdańsku
W miastach takich jak Gdańsk i Katowice klienci bardzo często zamawiają taxi bagażowe. Takowe służą do przewozu większej liczby pakunków, a ponadto
Sprowadzanie aut i motorów - używane samochody volvo
Polacy z różnych przyczyn lubią kupować samochody używane, zwłaszcza sprowadzane z zagranicznych rynków. Zazwyczaj chodzi o to, że nabycie nowego auta prosto z salonu
Jazda samochodem.
Poruszając się po polskich drogach z łatwością możemy zauważyć jak duża liczba pojazdów każdego dnia pokonuje kilometry na najbardziej popularnych trasach. W związku z zwiększoną liczbą uczestników ruchu
Pojazdy specjalistyczne - Jak przewieźć ładunek ponadgabarytowy: transport europejski
Transport niestandardowych gabarytów może spędzać sen z powiek firmom, które zaczynają przygodę biznesową właśnie z takim towarem.
Ile idzie paczka z USA do Polski?
USA to bardzo popularny kierunek polskich zakupów internetowych. Wszystko dlatego, że na amerykańskim rynku wielokrotnie można znaleźć produkty, które w Polsce są bardzo trudno dostępne
Korzyści płynące z zastosowania bagażnika samochodowego Inter Pack
Bagażnik samochodowy Inter Pack jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących trwałego i bezpiecznego rozwiązania do przechowywania swoich pojazdów.
Ogłoszenia.
Decydując się na sprzedaż samochodu szukamy sposobów, aby jak najszybciej znaleźć osobę zainteresowaną naszym pojazdem. W tym celu umieszczamy ogłoszenia, które pozwalają nam na poinformowanie potencjalnych

Posted by on lut 22, 2022 in Transport |

Transport w Europie – jak to ugryźć?

Transport w Europie – jak to ugryźć?

Transport towarów to dział gospodarki zajmujący się świadczeniem usług w zakresie przewozu różnych produktów. Obejmuje odpłatne przewożenie ładunków z jednego punku do miejsca docelowego. Przewożenie rzeczy może odbywać się przy wykorzystaniu różnorodnych środków transportu jak samochód osobowy i ciężarowy, kolej, samolot lub statek. Dlatego rozróżniamy transport lądowy, transport wodny – śródlądowy i morski oraz transport lotniczy.

Bliski, standardowy transport samochodowy odbywa się jednego dnia, włącznie z powrotem auta do miejsca załadunku. Zwykle może dotyczyć transportu w ramach jednego lub sąsiedniego kraju. Transport dalekobieżny czyli przewozy międzynarodowe, w tym transport w Europie dotyczy większych odległości, także z wykorzystaniem pozostałych i różnych środków transportu.

Działalność transportowa, szczególnie międzynarodowa powinna wiązać się z posiadaniem odpowiednich kompetencji. Najlepiej, jeśli osoba zarządzająca transportem może to udokumentować specjalnym certyfikatem.

Transport w Europie, ale też w ramach kraju może być usługą osobną, jednak jako taki jest elementem działań spedycyjnych. Firmy transportowe nieraz oferują bardziej kompleksową usługę, czyli funkcje przewoźnika oraz spedytora. Spedycja zajmuje się nie tylko przewozem towarów, ale też całościowymi czynnościami związanymi z jego organizacją i dokumentami wraz z rozładunkiem oraz pełnym doradztwem.

Przewóz towarów w Europie

Ilość przewożonych towarów w Europie sukcesywnie wzrasta od lat 90-tych. Około połowę przewozów stanowi transport samochodowy w Europie. Różne organizacje ponadnarodowe i międzyrządowe w Europie opracowały szereg standardów i porozumień, które umożliwiają i ułatwiają transport między krajami Europy. Jego organizacja jest podobna, główną różnicą jest odległość do przejazdu.

Zamawiając transport międzynarodowy warto zwrócić uwagę na stronę ekonomiczną. Są firmy, które organizują stałe przejazdy do konkretnych punktów i oddziałów. Jeśli firma transportowa organizuje dedykowany przewóz, ważne żeby dobrze zoptymalizowała trasę. Organizując transport z krajów poza unijnych, szczególnie z Wielkiej Brytanii, dobrze wybrać firmę świadczącą również usługę celną.

Ważne jest bezpieczeństwo towarów przewożonych w Europie. Dotyczy to zabezpieczenia przed kradzieżą, ale też przed uszkodzeniem ładunku. Tu liczy się ubezpieczenie, a także możliwość zamówienia dodatkowego. Istotne jeśli mamy przesyłki niestandardowe są możliwości przewoźnika w zakresie ich transportu.