Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Transport drogowy dane statystyczne. Czy transport jest przyszłościową dziedziną? Transport drogowy literatura
Na transporcie opiera się wiele gałęzi współczesnej gospodarki oraz innych dziedzin ludzkiej działalności.
Transport w Europie - jak to ugryźć?
Transport towarów to dział gospodarki zajmujący się świadczeniem usług w zakresie przewozu różnych produktów. Obejmuje odpłatne przewożenie ładunków z jednego punku do miejsca docelowego.
Jazda samochodem.
Poruszając się po polskich drogach z łatwością możemy zauważyć jak duża liczba pojazdów każdego dnia pokonuje kilometry na najbardziej popularnych trasach. W związku z zwiększoną liczbą uczestników ruchu
Transport drogowy rzeczy i osób. Transport drogowy w Unii Europejskiej
Transportem nazywany przeniesienie konkretnego towaru albo osób w przestrzeni wykorzystując w tym celu określone środki transportu. Środki transportu
Busy za granicę - jaką firmę wybrać?
Wybierając się za granicę do pracy, czy też w celu odwiedzenia swoich bliskich, z pewnością zastanawiasz się, na który środek transportu się zdecydować. Niektórzy preferują podróż
Sprowadzanie aut i motorów - używane samochody volvo
Polacy z różnych przyczyn lubią kupować samochody używane, zwłaszcza sprowadzane z zagranicznych rynków. Zazwyczaj chodzi o to, że nabycie nowego auta prosto z salonu
W jaki sposób przebiega transport odpadów niebezpiecznych
Transport odpadów stanowi stanowi podstawowe ogniwo w procedurze dotyczącej gospodarowania nimi. Opiera się na przemieszczaniu odpadów z miejsca gromadzenia do

Posted by on Lut 22, 2022 in Transport |

Transport w Europie – jak to ugryźć?

Transport w Europie – jak to ugryźć?

Transport towarów to dział gospodarki zajmujący się świadczeniem usług w zakresie przewozu różnych produktów. Obejmuje odpłatne przewożenie ładunków z jednego punku do miejsca docelowego. Przewożenie rzeczy może odbywać się przy wykorzystaniu różnorodnych środków transportu jak samochód osobowy i ciężarowy, kolej, samolot lub statek. Dlatego rozróżniamy transport lądowy, transport wodny – śródlądowy i morski oraz transport lotniczy.

Bliski, standardowy transport samochodowy odbywa się jednego dnia, włącznie z powrotem auta do miejsca załadunku. Zwykle może dotyczyć transportu w ramach jednego lub sąsiedniego kraju. Transport dalekobieżny czyli przewozy międzynarodowe, w tym transport w Europie dotyczy większych odległości, także z wykorzystaniem pozostałych i różnych środków transportu.

Działalność transportowa, szczególnie międzynarodowa powinna wiązać się z posiadaniem odpowiednich kompetencji. Najlepiej, jeśli osoba zarządzająca transportem może to udokumentować specjalnym certyfikatem.

Transport w Europie, ale też w ramach kraju może być usługą osobną, jednak jako taki jest elementem działań spedycyjnych. Firmy transportowe nieraz oferują bardziej kompleksową usługę, czyli funkcje przewoźnika oraz spedytora. Spedycja zajmuje się nie tylko przewozem towarów, ale też całościowymi czynnościami związanymi z jego organizacją i dokumentami wraz z rozładunkiem oraz pełnym doradztwem.

Przewóz towarów w Europie

Ilość przewożonych towarów w Europie sukcesywnie wzrasta od lat 90-tych. Około połowę przewozów stanowi transport samochodowy w Europie. Różne organizacje ponadnarodowe i międzyrządowe w Europie opracowały szereg standardów i porozumień, które umożliwiają i ułatwiają transport między krajami Europy. Jego organizacja jest podobna, główną różnicą jest odległość do przejazdu.

Zamawiając transport międzynarodowy warto zwrócić uwagę na stronę ekonomiczną. Są firmy, które organizują stałe przejazdy do konkretnych punktów i oddziałów. Jeśli firma transportowa organizuje dedykowany przewóz, ważne żeby dobrze zoptymalizowała trasę. Organizując transport z krajów poza unijnych, szczególnie z Wielkiej Brytanii, dobrze wybrać firmę świadczącą również usługę celną.

Ważne jest bezpieczeństwo towarów przewożonych w Europie. Dotyczy to zabezpieczenia przed kradzieżą, ale też przed uszkodzeniem ładunku. Tu liczy się ubezpieczenie, a także możliwość zamówienia dodatkowego. Istotne jeśli mamy przesyłki niestandardowe są możliwości przewoźnika w zakresie ich transportu.