Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Zabudowa busów – na czym polega?
Zabudowa busów – na czym polega?

Zabudowa busów dostawczych liczy się precyzja wykonania oraz odpowiedni plan i schemat podejmowanych działań. Żeby auto było funkcjonalne i posiadało
Transport drogowy a regulacje prawne. Certyfikat przewoźnika w transporcie drogowym, zezwolenie na transport drogowy rzeczy
Transport, w szczególności zaś transport drogowy jest bardzo prężnie się rozwijającą gałęzią
Sprowadzanie aut i motorów - używane samochody volvo
Polacy z różnych przyczyn lubią kupować samochody używane, zwłaszcza sprowadzane z zagranicznych rynków. Zazwyczaj chodzi o to, że nabycie nowego auta prosto z salonu
Co to jest transport drogowy? Transport lądowy pojazdami kołowymi. Zezwolenia na transport drogowy
Transport towarzyszy ludziom od początków cywilizacji. Obecnie w dalszym ciągu bardzo prężnie się rozwija. Podzielić można
Regały magazynowe. System, który umożliwi optymalizację przechowywania w Twoim magazynie
Czym są regały magazynowe?
Regały magazynowe to półki, które służą do przechowywania przedmiotów, które należy przechowywać w magazynie.
Jak zostać kierowcą ciężarówki? Transport drogowy - dla kogo? Co kierowca ciężarówki musi mieć przy sobie
Transport drogowy jest bardzo dynamicznie się rozwijającą gałęzią gospodarki, nic więc dziwnego, że coraz więcej
Transport drogowy ustawa. Regulacje prawne związane z transportem drogowym. Transport drogowy PKD
Transport jest jedną z najprężniej się rozwijających gałęzi gospodarki, mimo, że towarzyszy ludziom od początku cywilizacji.

Posted by on Wrz 2, 2022 in Transport |

Transport z Chin

Transport z Chin

Import z Chin jest obecnie jednym z ważniejszych, a głównym powodem jest to, że jakość produktów idzie w parze z ceną. Liczba firm zainteresowanych importem towarów z Chin cyklicznie wzrasta i z tego względu Chiny stają się jednym z naistotniejszych partnerów handlowych Polski. Obecnie jest wiele możliwości znalezienia partnerów handlowych z Chińskiej Republiki Ludowej nawet bez wyjazdu do tego kraju, na przykład poprzez specjalne platformy internetowe. Działają u nas również organizacje rządowe i pozarządowe, które promują współpracę polsko – chińską. Transport z Chin staje się również coraz łatwiejszy, co jeszcze bardziej może zachęcać przyszłych interesantów do skorzystania z niego. Z Chin do Polski transportujemy przede wszystkim różnego rodzaju maszyny, elektronikę, metale, tworzywa sztuczne i tekstylia.

Rodzaje transportu

Występują trzy główne rodzaje transportu. Najczęściej wykorzystywanym, a także tym, który przewozi największą ilość towaru jest transport morski.

Transport morski jest najtańszą opcją przewozu towarów, lecz jest on również najbardziej czasochłonny (Transport z Chin do Polski wynosi ok. 30 dni). W tym typie transportu towary dostarcza się w kontenerach. W przypadku przewożenia jedzenia, również nie ma problemu, ponieważ jest możliwość wynajęcia kontenerów, które są w stanie utrzymać daną temperaturę, dzięki czemu jedzenie nie psuje się. Koszt takowego transportu oblicza się na podstawie długości tych właśnie kontenerów (jednostka wymiarowa TEU). Koszt głownie opiera się na tym, ile TEU chcemy przetransportować.

Drugą opcją jest transport lotniczy. Jest on w przeciwieństwem transportu morskiego, ponieważ jest on najszybszy (Z Chin do Polski transport zajmuje kilka dni), lecz idą za tym także wysokie koszty. Transport lotniczy najlepiej wybrać w przypadku transportu towarów wartościowych (elektronika, biżuteria), które szybko muszą znaleźć się na miejscu, jak również produkty spożywcze o krótkim okresie przydatności. 5% handlu światowego odbywa się właśnie drogą powietrzną.

Następną opcją transportu jest transport kolejowy. W ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija, dzięki czemu staje się on dobrą alternatywą dla transportu morskiego. Wzrastająca popularność kolei spowodowała, że duża ilość firm logistycznych jest zainteresowana inwestowaniem lub już inwestuje w połączenia i serwisy, które tą drogą się odbywają.

Z względu na coraz większy rozwój transportu między Chinami a Europą, Partia Chin zdecydowała się na zbudowanie Nowego Jedwabnego Szlaku. Podróż pociągu z Chin do Polski zajmuje zaledwie od 9 do 14 dni, pod względem kosztów mieści się on pomiędzy transportem lotniczym a morskim. Zabiera on do 50 kontenerów.

Wyceń transport z Chin!