Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Transport drogowy rzeczy i osób. Transport drogowy w Unii Europejskiej
Transportem nazywany przeniesienie konkretnego towaru albo osób w przestrzeni wykorzystując w tym celu określone środki transportu. Środki transportu
Ogłoszenia.
Decydując się na sprzedaż samochodu szukamy sposobów, aby jak najszybciej znaleźć osobę zainteresowaną naszym pojazdem. W tym celu umieszczamy ogłoszenia, które pozwalają nam na poinformowanie potencjalnych
Firmy transportowe - przewóz osób: ekskluzywny transport Warszawa
Każdemu czasem potrzebny jest transport. Osoby prywatne lub firmy mogą zgłaszać rozmaite potrzeby transportowe. Może chodzić o przewóz osób na terenie
Jak przewieźć psa za granicę?
Kiedy chcemy przekroczyć granicę krajów Unii Europejskiej znajdujących się w strefie Schengen, to nie mamy większych problemów. Od chwili kiedy umowa weszła w życie, czyli 1995 roku, kontrola
Monitoring i obsługa floty - myjnia w trójmieście i Warszawie
W firmach, gdzie każdego dnia na sukces przedsiębiorstwa pracuje transport, może być potrzebny monitoring floty. Na pierwszy rzut oka można to kojarzyć z kontrolą
Transport i przewóz mebli - taxi bagażowe w Katowicach
Przewóz mebli to usługa standardowa w każdym szanującym się sklepie meblowym. Klienci sklepów mogą także zdecydować się za opłatą na usługę wniesienia mebli do domu
Transport z Chin
Import z Chin jest obecnie jednym z ważniejszych, a głównym powodem jest to, że jakość produktów idzie w parze z ceną. Liczba firm zainteresowanych importem towarów z Chin cyklicznie wzrasta i z tego

Posted by on Lis 14, 2019 in Transport |

Składowanie i przechowywanie materiałów dłużycowych

Składowanie i przechowywanie materiałów dłużycowych

Obecnie najbardziej wymagającym rodzajem towaru do przechowywania w naszych magazynach są materiały dłużycowe, takie jak: tarcica, wiązary dachowe, rury PCV, meble, profile stalowe, czy profile aluminiowe. Dlatego na rynku popularność zyskały regały wspornikowe, których specjalna konstrukcja przeznaczona jest właśnie do składowania wszelkiego rodzaju dłużyc i dostarcza dodatkowe możliwości wykorzystania przestrzeni magazynowej i ułatwienia pracy z towarem.

Regały magazynowe składają się z wysokich słupów nośnych kotwionych do posadzki oraz z przytwierdzonych do nich poziomych wsporników, które mogą znajdować się po jednej lub obu stronach słupów, co umożliwia adekwatne obciążenie konstrukcji i zapobiega przewróceniu się regału pod ciężarem składowanego materiału (jeśli byłby on wyjątkowo ciężki). Użycie wsporników z dwóch stron wpływa również na oszczędność miejsca w magazynie.

Regały magazynowe z najlepszych materiałów

Materiałem używanym do produkcji regałów wspornikowych jest najlepszej jakości stal walcowana. Jest to materiał trwały i przy ewentualnych uderzeniach odkształca się sprężyście, a następnie odzyskuje swój odpowiedni kształt, dzięki czemu użytkowanie regałów jest bezpieczne przez wiele lat, nawet przy sporym obciążeniu.

Regały wspornikowe bez większego problemu można dostosować do do konkretnego magazynu i składowanych w nim materiałów. Dobrze rozplanowane rozstawienie wsporników i słupów ułatwia gospodarowanie przestrzenią magazynu oraz przyspiesza proces przyjęcia i dystrybucji towaru. Nie ma problemu z obsługą regałów za pomocą wózków widłowych a dostęp do poszczególnych jednostek składowych jest bardzo dobry. Odpowiednio dopasowane regały wspornikowe minimalizują także ryzyko powstania strat materiałowych co również ma pozytywny wpływ na finanse przedsiębiorstwa.

Składując czy magazynując towar, który nie potrzebuje specjalnej ochrony przed wilgocią możemy zdecydować się na zakup ocynkowanych regałów wspornikowych, które bez problemu mogą być umieszczone poza budynkiem magazynu, na wolnym powietrzu.

Możemy wyróżnić dwa sposoby mocowania wsporników. Pierwszy z nich polega na solidnym przykręceniu ich za pomocą twardych śrub, które są w stanie utrzymać wspornik nawet z bardzo dużym ciężarem. Drugi sposób to zawieszanie wsporników na haki, które są kute do podstawowej konstrukcji.

Podział regałów wspornikowych

Możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje regałów wspornikowych: lekkie oraz ciężkie.

Regały rodzaju typu lekkiego przeznaczone są do składowania materiałów długich, które jednak nie ważą zbyt dużo, jak np. drewniane belki, rury czy różnego rodzaju długie elementy wykonane z tworzyw sztucznych. Jednostronne lekkie regały wspornikowe możemy ustawić przy ścianach lub na początku magazynu. Dostęp do materiałów mamy wówczas z jednej strony. W przypadku regałów dwustronnych dostęp do towaru mamy z obydwu stron i możemy swobodnie manewrować pomiędzy nimi za pomocą specjalnych wózków widłowych. Spotęgujemy w ten sposób przestrzeń składową magazynu. Ponadto na naszych regałach magazynowych wspornikowych da się układać towary jeden na drugim nie ograniczając jednocześnie dostępu do poszczególnych partii co także pomaga zaoszczędzić miejsce w magazynie.
Regały rodzaju typu lekkiego mają konstrukcję modułową, dzięki której możemy w każdej chwili zmienić ich konfigurację, nawet jeśli planujemy zaawansowaną rozbudowę magazynu. Również wysokość ramion możemy w dowolnym momencie zmodyfikować.

Dodatkowo możemy wyposażyć regały w stalowe ograniczniki, których zadaniem jest zapobieganie zsunięciu się towarów z regału. Warto przemyśleć zakup ograniczników jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników oraz przechowywanych produktów.

Regały wspornikowe ciężkie używane są do magazynowania ciężkich towarów, takich jak meble, listwy, metalowe profile czy materiały budowlane. Te regały skonstruowane są tak, aby nie ograniczały możliwości manewrowania długim towarem, również tym o nieregularnym kształcie. Są one bardzo stabilne i podobnie jak w przypadku regałów lekkich można je dowolnie konfigurować i dopasowywać do naszych potrzeb regulując wysokość ramion, ich liczbę czy rozmieszczenie po jednej lub dwóch stronach słupa. Ponieważ wysokość słupów także może być dowolna to pozwalają one na wykorzystanie pełnej wysokości magazynu, dzięki czemu możemy optymalnie zapełnić dostępną przestrzeń towarem. Chcąc dodatkowo spersonalizować zamówienie możemy pomalować regały na wiele kolorów.

Regały wspornikowe dobrane do potrzeb klienta

Warto przed zakupieniem wyposażenia magazynu skontaktować się z doradcą, który dobierze odpowiednie regały uwzględniając dostępną przestrzeń, rodzaj składowanych materiałów oraz posiadane już sprzęty do obsługi magazynu (np. wózki widłowe). Możliwości jest bardzo wiele ale gdy wybierzemy te najbardziej odpowiednie dla nas uda nam się zaoszczędzić sporo miejsca i czasu roboczego a co za tym idzie – pieniędzy.